היתרונות בבאמפרים

המאמר באדיבות : https://srafim.co.il

בלא מעט שכונות, בלא מעט כבישים באזורים עירוניים מסוימים, למשל ליד בתי ספר וגני ילדים, אנחנו יכולים למצוא באמפרים על הכביש. אלה מותקנים גם במקומות נוספים, למשל, אנחנו יכולים למצוא אותם בחניונים ובמקומות בהם הראות היא לא טובה באופן קבוע.

לבאמפרים יש מטרה מאוד ברורה והיא, למנוע מצב בו אנשים יינהגו מהר באזור בו אנחנו לא רוצים שהם ינהגו כך. להבדיל נניח מכביש מהיר, שם אנחנו רוצים שהתנועה תזרום חופשי ונהגים ינהגו במהירות המותרת ולא ינהגו לאט, הרי שבכבישים מסוימים, אנחנו מעדיפים שהם יינהגו כמה שיותר לאט. זה יאפשר להם לשלוט יותר טוב ברכב, זה ימנע מצב של תאונות דרכים במקרה והולך רגל מתפרץ אל הכביש או כל סיטואציה אחרת אפשרית.

יש לבאמרפים יתרונות רבים, לפני שנציג אותם חשוב להבהיר, בשביל שנוכל להשתמש בהם בצורה נכונה, אז אנחנו צריכים לבצע מספר דברים. ראשית, אנחנו צריכים להתקין אותם בצורה נכונה, באופן כזה שיש הפרדה סבירה בין באמפר אחד לשני. לא סביר שאחד יבוא מיד אחרי השני, מאחר וזה ימנע כל אפשרות לתנועה ויכול לגרום נזק לרכב. שנית, הם צריכים להיות בגובה סביר, כך שהרכב יוכל לעבור בקלות ולא יצטרך להתאמץ.

מה היתרונות של באמפרים? ובכן היתרון הגדול ביותר, הם פשוט מונעים אפשרות לנסוע מהר. אפשר בעיקרון לעשות לנהוג במהירות, אך זה יכול להרוס את הרכב. מה עוד שעל פי חוק, אם יש באמפרים, אמורים לנסוע לאט.

יתרון אחר, זה יוצר תשומת לב אצל הנהג, הוא מודע לכך שיש באמפרים ועל כן הוא ינהג יותר לאט באופן טבעי. מן הסתם, הוא גם ישים לב לאזור, כלומר, מעצם זה שיש באמפרים מלמד אותו שהוא נמצא באזור שאסור לו לנהוג בו מהר, הוא נמצא באזור שמועד לסיכון, בין אם זה של ילדים או כל גורם אחר.

יתרון שלישי, זה מאפשר לשמור מרחק בצורה הרבה יותר טובה מרכב לרכב. על מנת שלא יווצר מצב שאחד ייכנס בשני, אז צריך לשמור מרחק מסוים בשביל לעבור את הבאמפרים בצורה טובה.