5 נגני הבס הטובים שהתחילו בכלל בלימודי גיטרה

גנים טובים אלו נגנים אשר יש להם ייחודיות משלהם. הם מביאים בכל נגינה שלהם משהו חדש שטרם היה כמותו בעולם. זה כך בתחום נגני הבס וכך גם בקרב נגני הגיטרה. יש לציין כי במקרים רבים נגנים התחילו את דרכם המקצועית בנישה מסוימת, אך ברבות השנים הם עשו הסבה כלשהי ומצאו את עצמם בתחום שונה. ואכן, יש נגני בס מעולים אשר תופסים כיום את הבמה בתחום ספציפי זה, אך למען האמת הם התחילו את דרכם בלימודי גיטרה.

נגני בס טובים

יש נגני בס טובים אשר כיום הם מזוהים כנגני בס מובילים אשר התחילו את דרכם בלימודי גיטרה. לימודי גיטרה רגילים הם לרוב נגינה של ליווי או יצירות מיוחדות לכלי מיתר זה. אך לצד זאת כולנו מכירים את הכלי גיטרה בס. מדובר על כלי שמוגדר כגיטרה, אך הוא שונה במבנה שלו, כך שהצלילים שהוא מפיק הם צלילים נמוכים יותר. העובדה שנגן מתחיל את דרכו בלימודי גיטרה למעשה פותחת בפניו את עולם הנגינה, כך שהוא בעצם נחשף לכלים מסוגים שונים ויכול להכיר כלים מכלים שונים. עד שהוא יאתר את הכלי בו הוא מיטיב לבטא את עצמו ולהפיק ממנו את הטוב ביותר.

נגינה – מקצועיות ומיומנות

כל נגני הבס הטובים התחילו את דרכם בלימוד בסיסי. הם למדו לקרוא תווים והכירו את המיתרים של הגיטרה. בהמשך הם פיתחו מיומנויות ולמדו להוציא תחת ידיהם יצירות מורכבות יותר. אט אט מפתחים את היכולות ולומדים לשכלל את הביצועים. כאמור, בשלב זה בוחן הנגן את הכלי שלו ואת ההצלחה שלו בו. הוא מכיר את הכלים הנוספים אותם הוא פוגש בהזדמנויות שונות ובוחר לעצמו את הכלי המתאים אשר מושך אותו מכולם. יש נגנים שימשיכו לדבוק בכלי האחד בו הם מנגנים. נגנים אחרים ינסו 'לטעום' כלים אחרים ויפתחו חיבה מיוחדת לכלים אלו. לא פלא שנגני בס התחילו את דרכם דווקא בלימודי גיטרה. בהמשך הדרך הם גבשו לעצמם סגנון משלהם ובנו את המעמד המוכר ואת המוניטין שלהם.

אולי יעניין אותך מידע נוסף על לימודי גיטרה בס