חגורת בטן לאחר ניתוח

הנושא של מראה הבטן מעסיק נשים רבות בשלבים שונים בחיים, אך בעיקר בתקופות של לאחר הריונות ולידות אז מראה הבטן משתנה משמעותית כתוצאה מתהליך ההיריון והלידה אשר גורמים לגדילה של הבטן ופגיעה בשרירים ובעור. כתוצאה מהשינויים הללו, נשים רבות בוחרות לעבור ניתוחים שונים באזור הבטן במטרה לשפר את מראה העור, זאת הן עושות על ידי ניתוח לשאיבת שומנים, מתיחת עור ועוד. כחלק מתהליך ההחלמה אשר נמשך מספר שבועות הן נעזרות בחגורת בטן.

מה זה חגורת בטן

חגורת בטן רפואית היא למעשה אביזר אותו לובשים באזור הבטן לאחר ניתוח שעושים באזור אשר המטרה של הלבישה שלה זה לעזור בשיקום מהיר והחלמה מהירה לאחר הניתוח. היא יוצרת לחץ מסוים על האזור בו לובשים אותה, לחץ אשר משמר את תוצאות הניתוח מצד אחד אך משפר את ההחלמה המקומית הפיסית ומאיץ אותה מצד שני.

מה היתרונות של חגורת בטן ולאחר ניתוח למה לא כדאי לוותר עליה

לשימוש בחגורת בטן לאחר ניתוח יש יתרונות רבים, כאשר העיקריים בהם הם:

  • מסייעת להפחית את הכאב הנלווה לתהליך הניתוחי.
  • מספקת תמיכה טובה לשרירי הבטן והגב, שרירי הליבה במהלך ההחלמה.
  • עוזרת לזרז את ההחלמה ושיקום הרקמות המקומיות.

למה חשוב לשים לב בבחירה של חגורת בטן

משום שמדובר על חגורת בטן המיועדת ללבישה לאחר ניתוח, יש חשיבות לבחור בחגורה ייעודית לאזור הבטן. כמו כן חשוב לבחור חגורה של חברת איסבלה העשויה בד נושם ואיכותי המסייע לנידוף זיעה ושמירה על העור מהתפתחות של זיהומים שונים ופטריות. בנוסף חשוב שהחגורה תהיה מספיק רחבה שתכסה בצורה טובה ויסודית את כל אזור הניתוח ולבחור את מידת החגורה המתאימה כדי שתהיה נוחה ללבישה במשך כל שעות היום והלילה ולא תהיה הדוקה או לוחצת מדי.