הפסטיבלים הגדולים בארץ ובחו"ל

אין דבר יותר מהנה, צבעוני ומיוחד מפסטיבל טוב. לכן החלטנו להכין בפניכם רשימה של מספר פסטיבלים גדולים בארץ ובעולם.

לאיזה פסטיבל הכי משתלם לכם לנסוע?

יותר ויותר ישראלים גילו בשנים האחרונות את האפשרות לשלב במסגרת נסיעה לחו"ל, גם אופציה של בילוי באירוע מיוחד, אירוע שונה. למשל, לא מעט ישראלים משלבים במסגרת נסיעות שלהם לחו"ל משחקי כדורגל או כדורסל, מי שרץ באופן קבוע נוהג לערוך מרתונים או חצי מרתונים בחו"ל, חובבי מוזיקה נוהגים ללכת להופעות של אמנים שלא מגיעים לארץ או מגיעים לעיתים רחוקות מאוד.

אחת האופציות הפופולאריות ביותר בקרב ישראלים רבים, היא פסטיבלים. הרבה מאוד ישראלים מעדיפים לא להגיע אך ורק לאירוע אחד ספציפי, אלא בוחרים לנסוע למקום מסוים בו נערך פסטיבל במשך מספר ימים וכך הם נהנים מהאווירה המיוחדת במקום, כך הם זוכים לפגוש אנשים מכל העולם ולראות דברים שלא קיימים בארץ.

הפסטיבלים הגדולים בארץ ובחו"ל

בחלק הבא, נציג בפניכם 5 פסטיבלים גדולים בעולם וכן בארץ, דברים שמשתלם מאוד לנסוע ולבקר בהם:

פסטיבל צמחוני בתאילנד

באי הפופולארי לתיירים ישראלים, פוקט, נערך מדי שנה בחודש אוקטובר, 9 ימים של פסטיבל צמחוני בתאילנד. במסגרת הפסטיבל אפשר ליהנות ממאכלים צמחוניים מכל העולם, מתוך כוונה לטהר את הגוף מבשר. הפסטיבל הצמחוני אינו בדיוק מה שאתם חושבים, אם כי מדובר בטקסים ייחודיים של העמים באזור, כשבין היתר הם כוללים לא מעט פעולות שעשויות להיראות כמוזרות ושונות.

פסטיבל קומיקון בארה"ב

מדי שנה, נערך בסן דייגו פסטיבל קומיקון, מה שמכונה בפי רבים "הפסטיבל הגדול ביותר לחנונים" אך הוא ללא ספק אחד הפסטיבלים המרשימים ביותר שיש. שם אפשר לפגוש אינספור גיבורים של סרטי על, לראות טריילרים של סרטים חדשים, לקנות הוצאות חדשות של ספרי קומיקס ועוד.

פסטיבל ורכטר בלגיה

פסטיבל המוזיקה הגדול בבלגיה, נערך מדי בסוף יוני-תחילת יולי, ארבעה ימים של הופעות מהצהריים עד הלילה. מי שרוצה יכול גם לעשות קמפינג במקום.

אוקטובר פסט בגרמניה

הפסטיבל שהפך להיות מותג עולמי. פסטיבל שכולו בירות ונקניקיות גרמניות, עם מלצריות בתלבושות מסורתיות. חגיגה גדולה שנערכת בערים שונות במדינה.

פסטיבל אינדינגב בישראל

מכל הפסטיבלים שהיו בעבר בישראל, נותר פסטיבל מוזיקה אחד והוא נערך במצפה גבולות בנגב, שלושה ימים של מוזיקה במדבר.