חינה למהדרין: כך חוגגים חינה במגזר הדתי

אירוע כמו חינה, נחשב לאחד האירועים הכי משמחים והכי חגיגיים שיש. זוגות אשר עומדים להתחתן ומשתייכים לעדה אשר בה נהוג לחגוג את החינה, עורכים אותה מספר ימים לפני החתונה בכל פאר והדר, מזמינים את כל בני המשפחה והחברים וכמובן דואגים להגיש להם אוכל מסורתי, איכותי. זה נכון בקרב משפחות חילוניות וזה נכון גם בקרב משפחות מהמגזר הדתי.

כיצד חוגגים חינה בעולם הדתי

צריך לומר, חינה איננה נחשבת לטקס דתי אך היא כן נחשבת לטקס מסורתי. כלומר, אף על פי שחלק מהותי בחינה אלה הברכות שנהוג לברך את בני הזוג, הרי שלא מדובר בטקס בעל מאפיינים דתיים. עם זאת, כאמור, נהוג לחגוג אותו גם בקרב המגזר הדתי. לכן חשוב לדעת כיצד לייצר אירוע שמתאים למשפחה דתית.

ומה לגבי המגשים והעוגיות? כך תבחרו מגשים לחינה: רגע לפני שנסביר על בחירת מגשים לחינה במגזר הדתי, חשוב לציין, כמו אירועים אחרים, הרי שגם אירועי חינה אשר נערכים באולם או גן אירועים, הם בדרך כלל נערכים במקום ששומר כשרות.

זאת מכיוון שמרבית האולמות וגני האירועים בישראל נוהגים לשמור, מתוך הבנה שאי אפשר להפריד ואי אפשר למנוע מאורחים ששומרים כשרות, אפשרות לאכול ארוחה כשרה באירוע. אחרת אף זוג, אף משפחה, לא ירצו לערוך שם את האירוע שלהם.

עם זאת, בקרב משפחה דתית, בקרב משפחה מהמגזר הדתי, סביר להניח שאנחנו נקפיד יותר. בין אם מדובר על כך שבני הזוג עצמם שייכים למגזר ובין אם מדובר על כך שחלק משמעותי מהמשפחה שלהם שייך למגזר.

מה זה אומר מבחינתנו?

כשרות

כידוע יש סוגים שונים של רמות כשרות. רמה בסיסית קרי כשרות רגילה, יש כשרות למהדרין שנחשבת הרבה יותר קפדנית, ויש כשרות גלאט, שנחשבת לקפדנית ביותר. ברוב המקרים, זה יספיק להגיש אוכל עם כשרות למהדרין.

מקור הכשרות

זה לא מספיק לבחון אך ורק את השאלה באיזו כשרות מדובר, אלא יש גם לבדוק מאיזה מקור היא מגיעה. האם מהרבנות הראשית או מבית דין כזה או אחר ויש לפעול בהתאם למה שהמשפחה בוחרת.