בוחרים יעד לחופשה: מפת התיירות 2022

תיירות הקיץ של שנת 2022 כבר בשיאה והפעם יותר מתמיד הרבה יותר ברור מה סגנון החופשה שכדרי לבחור. מגפת הקורונה עצרה הכל ועשתה שינויים ובעיקר סדר במפת התיירות.

חופשת קיץ

חופשה לחרדים התחילה תמיד עם צימר לחרדים. היום עם השינויים שעברה התיירות העולמית שום דבר אינו מובן מאליו. התיירות העולמית עברה שינויים ושפל בהזמנות שגרמו לחשב מסלול מחדש.

מחירי החופשות בישראל שזינקו הביאו חרדים רבים גם לחשב מסלול מחדש ולחפש מקומות מתאימים לחופשה כשרה בישראל ומחוצה לה העומדת בקריטריונים מתאימים.

דירות קייט

דירות קייט הם בדרך כלל חלופה זולה יותר מצימרים. דירות נופש לחרדים הם דירות המיועדות לכמה ימי נופש חרדים המפוזרים במגוון מקומות ברחבי הארץ. על פי רוב הבחירה של היישוב לשכור דירות נופש תלויה בהרכב האוכלוסייה של הנופש.

הציבור החרדי המורכב מגוונים רבים אוהב לנפוש בדרך כלל במקום התואם והמסתדר ביותר להרגלי הקהילה המוכרים בסביבה הטבעית.

צימרים ברכסים הם אחד היעדים לציבור החרדי ליטאי בעיקר. היישוב הליטאי רכסים הוא ישוב בעל אופי כפרי הסמוך לכפר חסידים. הישוב הוא בעל אווירה תורנית ונמצא בפריפריה הצפונית במטרופולין חיפה. דירות נופש ברכסים הם אחד היעדים הפופולריים בציבור הליטאי חרדי בישראל.

וילות נופש

וילות נופש לחרדים בצפון מיועדים בדרך כלל למשפחות גדולות המחפשים מקום מתאים לנופש וגיבוש משפחתי. בעידן הנוכחי האפשרות למצוא מקום עם חצרות ומרחבים גדולים במרכז הארץ אינו גדול במיוחד מה שמביא רבים להיטלטל עד לצפון הארץ למצוא וילות נופש מפנקות לחרדים.

היישובים המובילים בתיירות חרדית בצפון הם אור הגנוז, טבריה וכמובן שהעיר צפת נמצאת בראש. צפת מובילה בביקושים לא רק בעיר העתיקה. הר כנען ואזורים נוספים מספקים מענה וביקוש לא קטן בהתאם. הדרישה הגדולה ביותר היא כמובן דירות לצפת בשבת בכלל ודירה לשבת בפרט.

תיירות מרפא חסידית

אחת מעיירות הנופש הצוברת תאוצה בשנים האחרונות היא עיירת התיירות והמרפא ערד. וילות לחרדים בערד, זוכים לביקוש רב בציבור החסידי בעיקר ולא רק. בערד מתגוררת קהילה חסידית גדולה המפעילה צימרים לחרדים ווילות נופש ברמה גבוהה מאוד. אפשרויות האירוח בעיר מגוונות ומאפשרות נסיעה מהירה וקלה עד לים המלח. הבשורה גורמת לנהירה לעיר על מנת לנשום ת אוויר הפסגות וסגולות המרפא של ים המלח.