זכויות מיוחדות לבעלי אזרחות אירופאית

רבות מדברים לגבי הוצאה של דרכון לאחת ממדינות אירופה ולא תמיד אנשים אחרים מבינים מדוע ישנה נהירה אל עבר התהליך הזה שיכול להיות מורכב ואף לעלות לא מעט. את זה מבינים בצורה מהירה לאחר שעוברים על כל רשימת הזכויות.

חופשיים לעבוד שם

באופן די ברור לא כל אדם יכול להחליט כי הוא עובר מהמדינה שבה הוא אזרח אל עבר מדינה אחרת ושם להתחיל בעבודה או לקבל אזרחות אירופאית. על מנת לעבוד בארץ אחרת צריכים אישורים וגם אז העבודה היא אינה כזו שיכולה להתבצע ללא מגבלה. לעומת זאת, כאשר ישנו דרכון אירופאי ניתן להיכנס בעד גבולות אותה מדינה אירופית ושם להתחיל ולעבוד ללא כל בעיה.

ארצות הברית ללא ויזה

כל ישראלי כבר מכיר את הדרך אל הקונסוליה שם הם מתנהגים לפתע למופת והכל נעשה רק על מנת לקבל לידיים את הויזה שאיתה ניתן להיכנס מבעד לשערי ארצות הברית הנחשקת כל כך. אם אותו אזרח ישראלי יהיה גם כזה שמחזיק דרכון אירופאי הוא למעשה מוריד את הדאגה הזו של הוצאת ויזה מעצמו, כי אזרחים של מדינות אירופה יכולים להיכנס אל ארצות הברית עם הדרכון הזה שלהם ולא חייבים להוציא ויזה לארצות הברית כפי שנהוג לבעל דרכון ישראלי.

השכלה גבוהה מסובסדת

הרבה מאוד אנשים רוצים להיות בעלי תואר אולם הבעיה של השכלה גבוהה היא העלות שלה, שיכולה להיות ממוצעת עבור מוסדות מסוימים ואף הרבה יותר גבוהה מכך עבור מוסדות יותר נחשקים. בארץ יש כל מיני סוגים של מלגות, אולם בארצות אירופאיות רבות ישנו סבסוד באופן ברור מאליו עבור לימודי השכלה גבוהה לאזרחי המדינות, וכך גם ניתן להשיג את הסבסוד הזה לבעל דרכון אירופאי שהוא אזרח ישראלי.

חופשיים להתגורר באירופה

יש כאלה אשר מבצעים רילוקיישן אל מדינה אחרת מתוקף התפקיד שלהם והם מקבלים את כל האישורים הנדרשים דרך מקום העבודה. אחרים, בעלי דרכון אירופאי יכולים לבחור מתי נוח להם לעבור אל מדינה ממדינות אירופה, כי מתוקף היותם בעלי דרכון אירופאי הם חופשיים ובעלי הזכות הבסיסית הזו להתיישב במדינה אירופאית ולחיות בה בדיוק כמו כל אזרח.

קראו גם על: עלות דרכון אירופאי