הדרך הנכונה למצוא עבודה בהייטק

הביקוש לעבודה בתחומי ההייטק הולך וגדל עם השנים, ולא בכדי. מלבד העובדה שמדובר בעבודה מאתגרת במיוחד, היא ידועה כעבודה מתגמלת באופן בולט מיתר תחומי העבודה שקיימים בשוק. אבל כיצד תוכלו למצוא עבודה בהייטק באופן מושכל? הנה כמה טיפים.

היעזרו בחברת השמה

חברות השמה הן אפיק מעולה לחיפוש עבודה בתחום, ולו כי מדובר בחברות שמכירות את כל הסטארט-אפים וחברות ההייטק השונות, ויודעות אילו חברות נמצאות בתהליכי גיוס עובדים. השתמשו בחברת השמה כדוגמת דיאלוג על מנת למצוא את המשרה האידיאלית ביותר בעבורכם, תוך שאתם מקפידי לשלוח מסמך קורות חיים מעודכן וכמובן בשפה האנגלית. לחברות ההשמה יש ידע נרחב, והן יסייעו לכם למצוא את המשרה הטובה ביותר בעבורכם.

מפה לאוזן

מכירים אנשים שעובדים בתחום ההייטק? ובכן, סביר להניח שגם הם מכירים אנשים נוספים מהתחום, ולו כי מדובר בתחום קטן בו (כמעט) כולם מכירים את כולם. תוכלו לשתף את המכרים שלכם שאתם בתהליכי חיפוש עבודה, כך שאם מישהו מהם ישמע על משרה חדשה שמתפנה או על חברה שמגייסת עובדים – הם יוכלו להפנות אליכם את המגייסים.

קבוצות פייסבוק ייעודיות

בעולם דיגיטלי מתבקש שיהיו אפשרויות חיפוש דיגיטליות, ולכן טוב לדעת שכיום יש לא מעט קבוצות פייסבוק לחיפוש עבודה בתחום, כך שתוכלו להצטרף אל הקבוצות הללו, לפרסם את סוג המשרה שבה אתם חושקים ואף לחטט מעט בפוסטים על מנת למצוא משרות שמתאימות לכם. זו יכולה להיות הזדמנות נהדרת בעבורכם לשפר את הפרופיל שלכם בפייסבוק, להוסיף את הרזומה שלכם ולהפוך תמונות נבחרות לציבוריות – שכן ידוע שמעסיקים נוטים לחפש את המועמדים ברשתות החברתיות ולו כדי לקבל רושם ראשוני.

לינקדאין

הרשת החברתית לינקדאין היא רשת אידיאלית לדורשי עבודה בתחום ההייטק, ואם עדיין אין לכם פרופיל אישי – מוטב לדאוג לכך בהקדם האפשרי. זו פלטפורמה נהדרת לחיפוש משרות בתחום וליצירת קשרים עם אנשים מעולם ההייטק.

תחום ההייטק הוא תחום מאוד מבוקש, הן בשל תנאי העבודה הטובים (כמו כרטיסי אוכל כדוגמת "תן ביס" ו"סיבוס", כמות ימי חופש גדולה יחסית וכו'), השכר הגבוה והאתגר הכרוך בפרויקטים השונים. לכן, מוטב לבצע חיפוש עבודה מושכל, ולו כדי שתוכלו למצוא את המשרה האידיאלית בעבורכם בהצלחה.