משחק לבבות – איך הוא יכול לשרת את הילדים

במשך השנים, נוצרו משחקים שונים אשר הפכו להיות "מוסדות" בתחום של משחקים וצעצועים לילדים. מדובר על משחקים שאנחנו שיחקנו אותם כשהיינו קטנים והיום הילדים שלנו משחקים אותם. ייתכן מאוד שבעתיד, כאשר הם יגדלו ויהיו להם ילדים, הנכדים שלנו, אזי שגם הם ישחקו איתם. 

אחת הדוגמאות הטובות לכך הוא משחק לבבות. מדובר במשחק קלאסי שעובר מדור לדור, משחק קלפים אהוב שבהרבה משפחות נהוג לשחק בו, וילדים נהנים ממנו. מדובר על קלפים גדולים, נוחים לאחיזה, עליהם מופיעים איורים שונים והילדים יכולים לשחק בהם בדרכים שונות. אפשר כמובן שהילדים ישחקו בו לבד, ישחקו בו עם ילדים אחרים וכן עם בני משפחה, אחים, אחיות, הורים וכדומה. 

צריך לומר, במהלך השנים משחקי קלפים הפכו להיות פופולאריים מאוד כמובן, כאשר אחד הדברים שהפך אותם לכזה, הם האיורים שמופיעים על גבי המשחק. מדובר על דוגמאות שונות אשר בעל או בעלת מקצוע איירו אותם בצורות שונות. לעיתים מדובר על איורים בעלי מסר ולעיתים על איורים כלליים, כמו למשל לבבות בצבעים שונים.

איך המשחק יכול לשרת את הילדים

משחק לבבות של דונה וראלף יכול לשחק את הילדים בצורות שונות, בין אם זה באמצעות הקלפים עצמם אשר אפשר לעשות בהם שימושים שונים, כולל משחקי זיכרון וחשיבה, וכן אפשר להשתמש במשחקים בצורות הרבה יותר מורכבות, בין אם משחקים בו לבד או עם משתתפים אחרים. כמובן שזה תלוי במבנה הקלפים וכן בגיל של הילדים. 

חשוב להדגיש כאן, המטרה היא כל הזמן לעלות את הרף, כלומר לייצר דרגות קושי הרבה יותר משמעותיות בשביל שהילדים יוכלו להשתמש בקלפים וללמוד דברים מורכבים יותר. חשוב גם לוודא שהם משתפים פעולה ומשחקים ביחד.