איך תדעו איזה מצבר לרכב אתם צריכים לקנות?

שוק המצברים גדול כמעט כמו שוק הרכב בעצמו. ישנם חברות רבות שמציעות מצברים לאוטו, בגדלים שונים, איכויות שונות ועוד. ישנם פרמטרים ברורים מה נקרא מצבר טוב ומה נקרא מצבר שתצטרכו להחליף מהר מאוד. בגלל זה, לפני שאתם משקיעים במצבר, כדאי לדעת במה אתם משקיעים כדי לקבל את התמורה הטובה ביותר.

מעבר לזה יש עניין של התאמה לפי קיבולת הרכב שלכם ונפח הסוללה. אז אם אתם רוצים לדעת איך לבחור מצבר לרכב באתר עמי פיקס, המשיכו לשורות הבאות.

איך לבחור מצבר לרכב?

מצבר לרכב אמור להתאים לכוח שהרכב צריך ומסוגל להכיל וגם נפח הסוללה אמור להיות בהתאם. מה זה אומר? אם הרכב הוא רכב שטח למשל וההנעה שלו חזקה, מן הסתם נפח הקיבולת שלו גם גבוה והוא זקוק למצבר עם הרבה כוח יחסית. זאת לעומת רכב קטן של חמישה מקומות שככל הנראה יצטרך מצבר קטן.

לפני שאתם נגשים להחליף את המצבר שלכם לבד, בררו איזה מצברים מומלצים על ידי הבחירה לדגם הרכב שלכם. על פי רוב חברות מפרסמות את המצברים המתאימים לכל דגם של רכב. חשוב להדגיש שבחירה במצבר הלא נכון עלולה לגרום לבעיות קשות במערכת ההנעה של הרכב.

דבר נוסף וחשוב שאתם רוצים לדעת זה האיכות של המצבר. בדיוק כמו סוללות קטנות שחברה טובה עולה יותר, אך גם הסוללות שלה מחזיקות יותר, מצבר של רכב הוא גם אותו דבר.

תוכלו לבחון את האיכות של המצבר על פי האחריות שמוכנים לתת עליה בחנות. אם מוכנים אחריות של כמה חודשים בלבד, זה מראה שהאיכות של המצבר ירודה. לעומת זאת אם מוכנים לתת אחריות של שנה או שנתיים, זה מראה שהמצבר הוא מאיכות טובה.

> קראו גם על שירותי גרר לרכב!