כמה עולה בית אבות סיעודי?

אחרי שהחלטתם כבר על הצורך בבית אבות סיעודי, מה הן האפשרויות העומדות בפניכם וכמה כסף צריך בשביל להוציא את ההחלטה הזאת לפועל? המשיכו לקרוא כדי לדעת!

מה ההבדלים בין בית אבות סיעודי לדיור מוגן?

יש כמה אפשרויות לסוגי דיור לקשישים שאינם רוצים או יכולים לגור בגפם בדירתם ולפני שמקבלים החלטה יש צורך לבדוק מה רמת הנזקקות של הקשיש, מה רמת הסיעוד לה הוא נדרש ולבדוק מה הם אפשרויות הדיור המתאימות לו. קראו בהרחבה על שירותי סיעוד!

דיור מוגן זוהי מסגרת פרטית המאפשרת לקשיש לגור בסביבה בטוחה ותומכת אך לנהל אורח חיים עצמאי לגמרי ולמסגרת זאת לא מתאימה לקשישים הזקוקים לסיוע, אינה מפוקחת והבחירה שבה היא על דעתו המלאה של הדייר. העלויות שונות בין חברות הדיור המוגן השונות ולרוב נדרש הדייר להפקיד פיקדון ולשלם תשלום חודשי המכסה את כל העלויות הנדרשות.

בית אבות סיעודי מיועד לקשישים אשר מוגבלים באופן מסוים או שהם תשושי נפש והמסגרת מסייעת להם ודואגת להם בפעולות שבהם הם מתקשים כמו תזונה, בריאות, ניקיון, חברה ושעות הפנאי. בתי אבות יכולים להיות מופעלים באופן פרטי, ציבורי בעזרת עמותות מלכ"ר או ממשלתי השייך למשרד הבריאות. בתי האבות נמצאים בפיקוח וקשישים המתקשים במימון העלות החודשית יכולים לקבל סיוע וסבסוד לצורך כך.

אז כמה עולה בית אבות סיעודי? העלויות משתנות בהתאם למיקום הגאוגרפי וממוצע עלות חודשית הוא כ-12,000 ₪ לא כולל תרופות.

בית אבות סיעודי הוא פתרון דיור לקשישים שמצבם אינו מאפשר תפקוד עצמאי בכלל והם זקוקים לעזרה בפעולות יום-יומיות אלמנטריות. בתי אבות סיעודיים חייבים ברישיון של משרד הבריאות להפעלת בית חולים ועומדים תחת פיקוח. עלות חודשית ממוצעת היא כ-17,000 ₪ לחודש תלוי במיקום גאוגרפי ובהתאם למצבו ויכולתו הכלכלית של הקשיש והקוד שיקבל, משרד הבריאות יסייע במימון האשפוז.