איך לשמור על בריאות הפה?

כל הנושא של בריאות הפה הוא נושא מאוד חשוב. אנחנו יודעים שהשיניים שלנו דורשות הרבה טיפוח והרבה ניקיון ואם אנחנו לא דואגים לזה, אנחנו מוצאים את עצמינו עם שיניים בעייתיות, עם שיניים הזקוקות לטיפול ועם בעיות שונות שלא תמיד יהיה קל כל כך לטפל בהם.

אז ברור שכדאי וגם נחוץ ללמוד את הדרכים לשמור על בריאות הפה. כך אפשר יהיה לחסוך טיפולי שיניים כואבים ואם לא את כולם, לכל הפחות את חלקם.

> קראו כאן על תוספי מולטי ויטמין!

שומרים על בריאות הפה

כל מי שישב על כיסא העינויים של רופא השיניים ויסלחו לי רופאי השיניים על כך שאני מכנה את זה בצורה כזו, בוודאי הבטיח לעצמו שמהיום הוא ישמור היטב על השיניים שלו ולא יזניח אותם.

הבעיה היא שלא תמיד אנחנו באמת מצליחים לעמוד בהבטחות שלנו ותוך זמן קצר ההזנחה הפושעת שלנו פוגעת שוב בשניים שלנו.

אך האמת הא שאנחנו לא כאן כדי לבצע הלקאה עצמית סדרתית. אנחנו כאן כדי ללמוד על הדרכים הקלוך והנעימות לשמירת בריאות הפה אשר זה בעצם ימנע את טיפולי השיניים הבאים, לו רק נתמיד בהם.

הדרך לשמור על הפה

דבר ראשון חשוב שלא להפריז באכילת מתוקים וממתקים. אלו פוגעים בשיניים והורסים אותם ממש.

דבר שני יש להקפיד בהקפדה יתירה על צחצוח שיניים באופן עקבי וקבוע. הצחצוח מונע כמעט 100% מהביות שנוצרות בשיניים, אך זאת רק אם הצחצוח נעשה על פי הכללים. כלומר צחצוח בעזרת מברשת ומשחה ואחר כך שימוש בחוט דנטלי. ראו לדוגמה בית מרקחת אונליין!

דבר שלישי הסרת אבנית. חשוב להקפיד על הסרת האבנית מהשיניים אחת לחצי שנה לפחות. זה תורם רבות למניעה שך היווצרות עששת ושמירה על המראה האסתטי של השיניים.