זיהומים בבתי חולים: לא כל מקרי המוות קשורים לקורונה

בימי הקורונה, עקבנו אחרי כל נתון שלימד אותנו על חולים נוספים שחלו או אנשים שנפטרו כתוצאה מהמגיפה. אומנם חלק גדול מהם אכן חלה ונפטר לצערנו כתוצאה מהחיידק, אך במקרים מסוימים, זה לא היה בהכרח אך ורק בגלל המגיפה או כתוצר ישיר ממנה, אלה זה היה תוצאה של זיהומים שקיימים בבתי חולים.

זיהומים בבתי החולים: דברים שחשוב לדעת

צריך לומר כבר בהתחלה, בתי חולים הם מקומות מזוהמים. מעצם זה שיש בהם הרבה מאוד אנשים חולים, מעצם זה שנערכים במקום טיפולים, בדיקות, ודברים אחרים שיכולים לייצר זיהומים כאלה ואחרים. עם זאת, מחלה או מוות מזיהום, זו תוצאה של רשלנות רפואית וכך צריך להתייחס למצב כזה, גם אם מדובר במוות שנקשר כך או אחרת למגיה כמו קורונה.

בשביל למה זיהום מחלות או מוות מזיהום, יכולים להיות תוצאה של רשלנות רפואית צריך להבין את המשמעות שלהם. אם רופאים או כל אחד אחר בצוות הרפואי יודע שיש חולה בקורונה או במחלה אחרת, שזיהומים יכולים להשפיע עליו יותר מאשר על אחרים, הרי שהם צריכים להתכונן לכך, צריכים להגן עליו בהתאם.

כמו כן, עצם זה שיש זיהומים לא אומר שצריך להיכנע למצב הזה אלא צריך לדעת להגן על החולים בצורה הכי טובה שיש. אם הרופא לא נקט את אמצעי ההגנה הנדרשים וכתוצאה מכך הם חלו או מתו, הרי שזו רשלנות. שכן, הם ידעו שיש זיהום ולא פעלו בשביל להתמודד עם המצב.

אילו סוגי זיהומים אנחנו יכולים למצוא?

אפשר לחלק את המצב השניים באופן כללי. יש זיהום שקיים כתוצאה מאופי החולים והטיפולים שהם מקבלים, ויש זיהום שמתפתח אצל כל חולה באופן ספציפי. בין אם זה זיהום פנימי ובין אם זה זיהום חיצוני, כלומר, זיהום על העור.

בכל מקרה, בשני המצבים הנ"ל, זה יכול להוביל למצב לפיו החולה יצטרך להתמודד עם מחלה מסוימת וכאמור, זה יכול להוביל אפילו למוות. בסופו של דבר, אם כך המצב, הרי שיש לבחון האם באמת יש כאן עניין של רשלנות רפואית.