מהי הכנסה פסיבית?

אנשים רבים חולמים על הכנסה פסיבית אולם לא יודעים כלל מהי ואיך ניתן להגיע אליה. אם כולם היו יודעים כיצד לייצר הכנסה פסיבית או מצליחים לעשות את זה אולם לא לכולם הייתה אפשרות לעשות את זה. פרדוקס מוזר אך הגיוני. על כל פנים הכנסה פסיבית היא הכנסה שאנו יוצרים מבלי שנצטרך להשקיע בה זמן או מאמץ (או לפחות הכנסה שההשקעה בה היא מינימלית ביותר). 

דוגמאות להכנסה פסיבית:

  • דירה להשקעה (או נכס אחר להשקעה) שרכשנו ודמי שכירות שאנו מקבלים בכל חדש מעצם זה שהנכס בבעלותנו. 
  • השקעה במכשיר השקעה מסוים המייצר לנו תשואה מסוימת ויוצרת לנו רווחים – הרווחים האלה הם הכנסה פסיבית.
  • הקמת עסק כמו חנות למשל, הצבת עובדים שעובדים עבורנו בחנות ומוכרים מוצרים כאשר הרווחים לאחר כל ההוצאות הם הכנסה פסיבית.
  • יצירת קורס דיגיטלי ומכירתו באינטרנט באמצעות כמה מיילים פשוטים לרשימת התפוצה או אפילו ליצור הכנסה פסיבית מאתר או בלוג שאנו משקיעים בו מעט מאוד זמן היא סוג של הכנסה פסיבית.

ההבדל בין הכנסה פסיבית הדורשת מאמץ להכנסה פסיבית ללא מאמץ מיוחד:

אם יש לכם כסף להשקיע בנדל"ן אז לאחר קורס נדל"ן או שניים (בו למדתם על תודעת שפע) ו/או היצמדות לחברת נדל"ן מצליחה – ואתם יכולים להשקיע את הכסף בנכסים שייצרו לכם הכנסה פסיבית ואולי אפילו יעלו את ערכם ולמעשה מלבד ההחלטה איזה נכס לרכוש אינכם צריכים להשקיע יותר מדי. לעתים איסוף שיקים מהדיירים או הזמנת איש מקצוע לטיפול בתקלה כלשהי. הכנסה פסיבית מסוג זה אינה דורשת זמן או מאמץ רב. לעומת זאת לבנות אתר אינטרנט, להשקיע בו המון כסף וכסף על תכנים טובים, קידום ופרסום כדי שיתחיל להביא תנועה רבה ורק אז להתחיל לייצר ממנו הכנסה באופן כמעט פסיבי – זו הכנסה פסיבית הדורשת השקעה התחלתית. לאחר שהאתר כבר פופולרי אז אפשר לקחת מישהו שינהל את האתר עבורנו וימשיך את הליך הפרסום והזנת התכנים באתר ואקסטרה ההכנסות שלנו מהאתר לאחר קיזוז ההוצאות על אותו עובד יהיו ההכנסה הפסיבית שלנו מאותו אתר.