תוכנית אימונים לחדר הכושר

בשעה טובה לאחר שבמשך שנים אמרת לעצמך בכל ערב לפני השינה, ממחר אני מתחיל, סוף סוף באמת נרשמת ועכשיו כל מה שחסר לך זאת תוכנית אימונים לחדר כושר שתעזור לך להגיע למטרה שלך בקלות וביעילות מבלי לבזבז זמן יקר ובדרך הבטוחה ביותר!

זה אמנם פוסט קצר אך כשתסיים לקרוא אותו אתה תדע במדויק כיצד אמור להראות גיליון האימון שיבנה עבורך המאמן במשמרת ולא אשאיר לך שום עניין לא פתור.

לוח זמנים מפורט למתי כדאי לך להתאמן ומתי לנוח

רוב ההמלצות של ארגוני הבריאות באשר לאימון התנגדות בחדר הכושר מבוססות על 2-3 אימוני התנגדות בשבוע כאש בין כל אימון מפריד יום אחד למנוחה והתאוששות. הרעיון בבסיסן של ההמלצות הללו הוא להתאמן בכל אימון על כל קבוצות השרירים ועל כל אזורי הגוף כך שלאחר כל אימון שסיימנו נתאושש באופן מספק ונחזור שוב על התהליך.

בעבור המתאמן המתחיל (שרוצה קוביות בבטן למשל) תוכנית כזאת הנקראת אימון גוף מלא עשויה להיות מעולה ולמעשה גם למתאמנים מתקדמים ייתכן כי מוטב לעבוד באופן כזה שכן, מחינת עלות תועלת ניתן לראות התקדמות מעולה ולאורך זמן רב.

אודות התרגילים שכדאי לך לבצע והנפח ההגיוני לרמת הכושר שלך

כאשר חוזרים שוב אל ההמלצות, מספר הסטים באימון עשוי לנוע בין 2-4 סטים לכל קבוצת שרירים כך שבשבוע אימונים עשויי להצטבר לנו נפח שנע בין 4 סטים לעד 12 סטים. רצוי כי מגוון התרגילים המרכיב תוכנית אימונים לחדר כושר יהיה ברובו תרגילים רב מפרקיים וכאלה שמפעילים את כל השרירים יחד. כך בעצם נחסך זמן רב והאימון במידה מסוימת יותר יעיל.

כל מיני דגשים נלווים שיש לשים אליהם לב

דגשים נוספים אליהם יש לשים לב הם לדוגמא משך הזמן שיש להקדיש לחימום בתחילת האימון ולאופיו ולשלב המתיחות בסוף האימון. יהיו שיגידו כי מתיחות לא הכרחיות כאשר מבצעים כל תרגיל בטווח תנועה מלא אך עדיין כאשר בוחנים את ההמלצות השונות, נראה כי במרבית הארגונים הגדולים עדיין ישנו קונצנזוס על כך שכל תוכנית אימונים לחדר כושר צריכה להתייחס במידה כזאת או אחרת גם לעניין החימום וגם לעניין הגמישות מזווית כזאת או אחרת.