קינואה מתכון – איך הוא יכול לשרת אותנו

אחד התבשילים הפופולאריים ביותר כיום, הן בקרב צעירים והן בקרב מבוגרים, הוא קינואה. מדובר על חומר שיכול לשמש גם כתבשיל שעומד בפני עצמו וגם בתור תוספת שיכול לשדרג את הארוחה שלנו בצורות שונות. אנחנו יכולים להוסיף את הקינואה הן לצד בשר, לצד עוף, ירקות ודברים אחרים, וכן אנחנו יכולים להוסיף את הקינואה בתוך סלטים מסוגים שונים. 

הסיבה שקינואה נחשבת למאכל מאוד פופולארי היא שיש להם ערכים תזונתיים רבים שיכולים לסייע לנו, בין אם זה לצורך עיכול וכן לצורך הרזייה. אנחנו יכולים להשתמש בקינואה לארוחות רבות, אך אנחנו צריכים לדעת כיצד לבשל אותה מחד וכיצד להשתמש בה בשביל שנוכל להפיק ממנה תועלת על פי הערכים שהיא מספקת לנו. 

לשמחתנו, היום אנחנו יכולים למצוא הרבה מאוד מתכונים לתבשילי קינואה (ראו קינואה מתכון) שעומדים בפני עצמם, כאלה שמאוד פשוט לבשל אותם ומאוד פשוט להשתמש בהם לצרכים שונים. 

מה כולל תבשיל קינואה

למעשה, מלבד הקינואה עצמה שאנחנו יכולים להשרות אותה כל הלילה במים, אחרי ששטפנו וסיננו אותה, אנחנו יכולים גם לשלב בתבשיל גזרים, קישואים, תבליני מלח ופלפל, כורכום ותבלינים אחרים. כמו כן, אנחנו יכולים להשתמש בכף בצל ובמרכיבים אחרים. 

אחרי שאנחנו משתמשים בכל זה, ומכינים את הקינואה כפי שנדרש במתכון, אנחנו צריכים להחליט איך וכיצד להגיש אותה, למשל, האם אנחנו רוצים לעשות את זה כשתבשיל שעומד בפני עצמו או לצד בשרים כמו חזה עוף בתנור ומרכיבים אחרים. צריך לומר, שקינואה נחשב לתבשיל מאוד פופולארי לא רק בקרב כל האוכלוסייה, אלא בדגש על טבעוניים וצמחוניים, אשר משתמשים בקינואה לצורך מרכיבים תזונתיים רבים. אפשר להשתמש בה בצורות שונות ולהפיק ממנה תועלת לצרכים רבים ומגוונים על פי הצורך.