מה זה סקראפ, ולמה זהו תחום היצירה המבוקש ביותר בקרב נשים?

עולם היצירה כל כך עשיר ומגוון, כשיש לא מעט תחומי יצירה שונים, החל מחידוש רהיטים, דרך יצירה בחומרים ממוחזרים ועד לפיסול אלמנטים בחימר. אחד התחומים הפופולאריים ביותר לאחרונה הוא תחום הסקראפ, המגיע מהמילה סקראפבוקינג, ובגולת כותרתו נמצא חומר גלם עיקרי, הלוא הוא הנייר. נשמע מעניין? המשיכו לקרוא.

סקראפ להמונים

תחום הסקראפ שהולך וגדל בשנים האחרונות, הוא למעשה יצירה בנייר, משמע יצירת כרטיסי ברכה, אלבומים ושלל אלמנטים שעשויים בעיקר מנייר. את החומרים ניתן לרכוש מחנות יצירה או לחלופין מחנויות בוטיק המוקדשות לסקראפ בלבד (יש בודדות בארץ).

כיום יש מגוון רחב של קבוצות פייסבוק בתחום, כך שהיוצרים והיוצרות (יש רוב מוחץ של יוצרות, חשוב לומר), יכולים למצוא שלל הדרכות, השראה ורעיונות ליצירות שונות.

מאיפה מתחילים?

אם גם אתם מעוניינים לעסוק בתחום, טוב לדעת שאין צורך בידע קודם כדי להתחיל, ולו כי כיום יש מגוון סדנאות ברחבי הארץ, כאלה שילמדו אתכם כיצד להכין קופסה מתפוצצת, אלבום מרהיב בעיצובים ייחודיים וכרטיסי ברכה מסוגים שונים, לרבות כרטיסי פופ-אפ.

לצד ההדרכות המקצועיות, יש הדרכות כתובות ברשת וסרטוני וידאו מקצועיים, שרובם חינמיים לחלוטין, כך שכל מה שתצטרכו לעשות זה רק לרכוש את המוצרים הנחוצים ולהתחיל במלאכה. אם זו הפעם הראשונה שאתם יוצרים בנייר, מוטב להירשם לסדנה מקצועית, ולו כדי שתוכלו לקבל את מלוא הטיפים הנחוצים עבור היצירה.

כלים וחומרים

במסגרת החומרים בהם משתמשים ביצירה בנייר, ניתן להבחין בשלל דפים מעוצבים הקרויים "סטאקים" או "קארדסטוקים". כמו כן, ישנו שימוש ניכר בקרטונים שנקראים צ'יפבורדים, וכמובן גם בדבקים מסוגים שונים, לרבות דבק דו צדדי.

לגבי כלים, רצוי לרכוש סכין חיתוך, מספריים, לוח קיפול וטרימר מקצועי, אם כי ניתן בהתחלה להסתפק בסכיני חיתוך ומספריים איכותיים. הטרימר הוא למעשה לוח חיתוך שיאפשר לכם לחתוך דפים בקלות תוך רמת דיוק גבוהה (לדוגמא, מידות כמו שמינית אינץ' וכו'), ועל כן הוא כלי עבודה נחוץ למי שמעוניין ליצור כמויות גדולות של יצירות בנייר.

תחום הסקראפ הופך לפופולארי יותר ויותר, ולו בזכות הסדנאות השונות וחנויות היצירה שדואגות לספק לצרכנים את מלוא החומרים הנחוץ. התחילו בסדנה מקצועית כדי ללמוד הטכניקות השונות, ולאחר מכן תוכלו להמשיך ליצור באופן עצמאי. בהצלחה.