מקלחונים – למה בכלל לבחור באמבטיות?

נתחיל מהסוף, זאת העדפה אישית וגם היא משתנה לפעמים במהלך השנים. יש אנשים שאוהבים לבלות זמן רב בישיבה באמבטיה, זה עבורם זמן התרגעות, מנוחה ושקט ויש כאלה שמקלחונים עם זרם חזק מלמעלה משחרר להם את השרירים, ממריץ את הדם ועבורם זה הפינוק המושלם.

הבחירה האישית

ההעדפות בין מקלחת לאמבטיה משתנות במהלך החיים והן תלויות בזמן העומד לרשותנו במהלך היום, ללחץ שיושב עלינו ואם באמת דרוש לנו זמן להתרגעות והמצב המשפחתי שלנו. זוגות צעירים או משפחות עם ילדים יעדיפו שתהיה אמבטיה וינצלו אותה לאמבטיות זוגיות משותפות או עבור התינוקות וגם הילדים הקטנים שעבורם זמן האמבטיה הוא זמן משחק ושעשוע. ככל שמתבגרים קשה יותר להיכנס ולצאת מהאמבטיה ויש סכנת החלקה שמבוגרים מעדיפים להימנע ממנה ולכן יעדיפו מקלחון, רצוי כזה שאפשר להניח בו גם כיסא.

בזבוז מקום או בדיוק המקום הנכון

בדירות קטנות ובחדרי אמבטיה צפופים אפשר להגדיל את השטח על ידי ביטול האמבטיה והחלפתה במקלחון. אפשרות נוספת היא מקלחונים אלכסוניים, או עם דלתות אקורדיון שמגדילים אפילו יותר את השטח. גם אם אין בעיית מקום תוכלו להעדיף מקלחון מרווח ונוח.

הנתונים בנושא האמבטיות

לפני שמחליטים למלא אמבטיה עם קצף וסבון, חשוב לזכור כי כדי למלא אמבטיה יש צורך בכ 150 ליטר מים לעומת 50 עד 80 ליטר בזמן מקלחת, תלוי באורכה. מעבר לבזבוז המים, יש לכך גם עלויות כספיות ולכן כדאי לשקול לפני כל פעם שממלאים אמבטיה.

ההעדפה היא אישית. פינוק של אמבט עם מים חמים, שמנים וקצף או מקלחון משוכלל עם זרמי מים וראש טוש גדול, כל אחד בוחר את האופציה שהיא הנוחה והנעימה ביותר עבורו.

> למידע מקצועי והמלצות נוספות בקרו באתר חברת Bathline!