5 טיפים לייעול תהליך גביה מול לקוחות

תהליך גבייה מול הלקוחות עשוי להיות מתיש ומורכב במיוחד. בכדי לייעל את התהליך, להלן חמישה טיפים אשר באמצעותם תוכלו לייעל את התהליך וליצור תהליך גביה מדויק ומהיר.

כיצד ניתן לייעל את תהליך הגבייה מול הלקוחות?

אחד הנושאים אשר מעסיקים יותר מכל הוא ללא ספק תהליך גביה מול לקוחות. מדובר בתהליך אשר דורש לא מעט סבלנות, בעיקר אם אתם כמעסיקים עובדים עם לקוחות בשיטה של שוטף+ או בתאריך מסוים. לעיתים, תהליך גביה מול הלקוח עשוי להיות מסורבל עד לכדי נטישה של הלקוח, ולכן חשוב לייעל את התהליך. כיצד תוכלו לעשות זאת? להלן חמישה טיפים מצוינים אשר באמצעותם תוכלו לנהל את תהליך הגבייה בצורה נכונה ומתקדמת.

חיוב הוראת קבע

ראשית נציין כי חיוב באמצעות הוראת קבע חודשית מהווה חלק בלתי נפרד מתהליך גביה יעיל. באמצעות הוראת קבע ניתן להבטיח כי התשלום יתבצע בזמן, וכי לא יתבצע תהליך מסורבל. בנוסף, רוב הלקוחות מעדיפים לבצע הוראת קבע מאשר תשלומים (בשל הריבית הנמוכה) ועל כן מדובר בתהליך יעיל וחסכוני.

יצירת קשר עם חברת גבייה

בכדי לייעל את התהליך ניתן ליצור קשר עם חברת גבייה חיצונית אשר מסוגלת לבצע את תהליך הגבייה מול הלקוח באופן מהיר ויעיל, ובכך להימנע מבזבוז זמן. על אף כי מדובר בהוצאה כספית לא מועטה, לא ניתן להתעלם מהעובדה כי באמצעות חברת גבייה מקצועית מעסיק יכול לקבל את השקט הנפשי כי הנושא מטופל, וכי הלקוח מקבל את המענה הנדרש לו, בעיקר אם יש פיגור בתשלום.

קורא צ'קים אוטומטי

באמצעות קורא צ'קים אוטומטי ניתן להעביר את פרטי הצ'ק באופן מהיר להנהלת חשבונות, ובכך לחסוך זמן על טעויות הקלדה. בנוסף לכך, המערכת יכולה להתריע מפני צ'ק דחוי או מוגבל. מדובר במערכת מתקדמת ואיכותית אשר מאפשרת להימנע מזיוף של צ'קים או בעיות בגבייה, ועל כן מומלץ לבחון את הנושא אם אתם כמעסיקים עובדים עם צ'קים.

חשבונית דיגיטלית

חשבונית דיגיטלית מהווה חלק בלתי נפרד מתהליך הגבייה. באמצעות שליחת חשבונית ללקוח במייל ניתן לעקוב אחר תהליך הגבייה, ולקבל התראות בעבור עיכוב בתשלום.

אפליקציות לניהול חשבון

בשנים האחרונות ניתן לראות כיצד חברות רבות החלו להטמיע אפליקציות לניהול חשבון וגבייה. באמצעות האפליקציה ניתן לשלוט טוב יותר על תהליך הגבייה, הן באמצעות מתן התראות ללקוחות והן באמצעות תשלום מקדמה אשר מתבצע דרך תהליך סליקה מאובטח באפליקציה.