רצועות TRX בבית: באילו מקומות בטוח לתלות את הרצועות?

יתרון מובהק של השימוש עם רצועות התנגדות TRX הפופולריות, טמון בעובדה שניתן לבצע בעזרתן מגוון רחב של תרגילי כושר וכוח וגמישות. היתרון החשוב לא פחות, הוא שאפשר להשתמש בהן בצורה בטיחותית, בכל בית. נסביר באילו מקומות בטוח לתלות רצועות TRX בבית ואילו עוד דגשים בטיחותיים כדאי להכיר. 

הפתרון הכי בטיחותי לרצועות אימון בבית

הדרך הראשונה הבטוחה לתלות רצועות TRX בבית היא להשתמש במתקן מתח ביתי. מתקני מתח מסוג משובח יכולים לשאת בקלות משקלים של 150 ואף 200 קילוגרם. זאת אומר שהרוב המוחלט של הנשים והרוב המוחלט של הגברים יוכלו להשתמש ברצועות הללו בבטחה, באין ספור תרגילים. זה ללא ספק עדיף על אלתורים כגון חיבור הרצועות לדיבל כזה או אחר. 

במידה ורוצים לחבר את הרצועות לאביזרים ביתיים אחרים, יש לוודא שהם מתאימים לכך. לדוגמא, אם מותקנים בבית סורגים באחד החלונות, יש לבדוק על פי סוג הסורגים האם הם מחוברים בברגי ג'מבו האם הם מחוזקים לבטון וכדומה. כך הדבר גם במידה ורוצים לבצע חיבור למעקה מתכת, לקורת עץ רחבה (למשל של פרגולה) וכדומה. בכל מקרה של ספק, עליכם להתייחס לחיבורים מסוג זה כאל חיבור לא מספיק בטוח ועדיף להשתמש במתקן מתח ביתי או לחבר כראוי לדלת יציבה. אגב, ראוי לציין כי ניתן להשיג כיום מתקני מתח לבית, שלא מחייבים חיבור עם ברגים. זהו פטנט טוב ובטיחותי, שאפשר לשלב עם רצועות TRX בבית, מהסוגים הנבחרים. במידה ועושים שימוש במתקני כושר ביתיים עמידים ויציבים, למשל ספת כושר, ניתן לעשות שימוש ברצועות על פי המלצות היצרן. לסיום, חשוב לציין כי ישנן רצועות ייעודיות לדלתות. במידה ורצועות האימון מותאמות לדלתות עם אביזרי חיבור משלימים, ניתן לעשות בהן שימוש יעיל ובטיחותי.