איך יוצרים ערך בוויקיפדיה לתערוכה?

בשנים האחרונות, ויקיפדיה הפכה לאחד ממקומות המידע העיקריים ביותר ברשת, ולו כי גולשים רבים שואבים מהאתר ידע בנושאים שונים ומגוונים. אם לא די בכך, בחיפוש קצר במנוע החיפוש, סביר להניח שהתוצאות הראשונות שיופיעו יהיו ערכים רלוונטיים בוויקיפדיה – מה שמעיד על כוחו של האתר. כיצד תוכלו ליצור ערך בוויקיפדיה לתערוכה? המשיכו לקרוא.

יש ערך לערך בוויקיפדיה

ראשית חשוב לציין שיש ערך רב ליצירת ערך בוויקיפדיה, ולו כי ויקיפדיה מהווה מעין סמכות המשקפת את כוחו של המותג, שהרי לכל מותג גדול יש ערך משלו. במאמר של עידן בן אור תוכלו לקרוא על כך לעומק, ואף להכיר מקרוב את מכלול היתרונות שיש לוויקיפדיה להציע לכם. אגב, חשוב לומר שאם תרצו לקדם את האתר שלכם במנוע החיפוש, הרי שלערך בוויקיפדיה יש משמעות, זאת לצד תהליך קידום מקצועי ומושכל.

כיצד נייצר את הערך?

ובכן, בתור התחלה, אתם זקוקים לחשבון בוויקיפדיה. כדי לעשות זאת, היכנסו לאתר עצמו ולחצו על "יצירת חשבון". לאחר מכן תוכלו להתחיל בעבודה וליצור את התוכן הרצוי.

כמו כן, כדי לייצר ערך בוויקיפדיה, חשוב שלמותג שלכם יהיה עניין לציבור (למשל מותג בעל עילות ציבורית משמעותית). כמו כן, חשוב שהמותג יהיה מוכר וידוע. עם זאת, גם אם המותג אינו כל כך מפורסם, ניתן יהיה לייצר ערך, ולו בסיוע של עורך תוכן מוכר, רצוי בעל ניסיון בכתיבת ערכים לוויקיפדיה. מלבד זאת על הערך להיות אובייקטיבי, ולא שיווקי. משמע, להציג מידע ועובדות אמיתיות.

פה נעצור לציין שלערכי וויקיפדיה יש מבנה אחיד, ועל כן כל ערך חייב להיכתב בדיוק באותו המבנה, ולו כי מדובר באלמנט שחשוב מאוד לעורכי האתר. לפיכך – הכירו את נהלי העבודה של וויקיפדיה בטרם תחילת כתיבת הערך, כשכמובן יש לעבוד בהתאם להוראות המופיעות באתר.

שנסכם?

ויקיפדיה היא ללא ספק מקור מידע חשוב ונכס דיגיטלי שאין כמותו. יצירת ערכים בוויקיפדיה חייבת להיעשות באופן מושכל, ומבלי להקל ראש בנושא. הקימו תחילה חשבון באתר, ולאחר מכן נסו להבין את חוקי הפורמט ואת מבנה העמוד. אם אין באפשרותכם לכתוב את הערך, תוכלו לשכור את שירותיו של כותב תוכן מקצועי שיעשה זאת בעבורכם. בהצלחה!