ד"ר קובי שגיא משתף איך משפיעה הרטבה בגיל מאוחר על המצב החברתי

הרטבה בגיל מאוחר יוצרת אין ספור מצבים מביכים עבור הבוגרים והם נאלצים לא פעם לספר סיפורים ואפילו לשקר כדי לצאת ממצבים בעייתיים בבית הספר, עם החברים, בטיולים ובסיטואציות רבות נוספות. 

ד"ר קובי שגיא מסביר איך משפיעה הרטבה בגיל מאוחר על המצב החברתי

מי שמרטיב בלילה עקב יציאה ספונטנית של השתן, לא יכול לישון אצל חבר כדי שלא יעמוד בסיטואציה לא נעימה. הוא אינו רוצה לקום בבוקר כשריח חריף של שתן קיים בחדר, בגדיו רטובים וגם המצעים שהניח חברו הטוב עבורו, ספוגים בפיפי.

הבוגר נמנע מראש מהמצבים הללו מסביר ד"ר קובי שגיא ולכן הוא מקבל הזמנות לבוא לישון אצל החברים אך אף פעם לא מגיע. הוא גם לא מזמין חברים שיבואו לישון אצלו כדי שלא יראו מה קורה בחדרו בכל בוקר.

החברים רואים בו מקרה חריג, לא מבינים מדוע הוא לא מצטרף ללילות הנפלאים שהחברים ישנים יחד, דבר המוסיף רבות לקשר האישי ביניהם. העובדה שהוא לא איתם יוצרת מצבים רבים שבהם הוא מנודה וגם בשעות היום משחקים פחות אתו. 

כבר קרו לא אחת מקרים של חרם כיתתי מספר ד"ר קובי שגיא על אחד הילדים בלי סיבה מוצדקת, דבר שבהחלט יכול לקרות לילד אשר מוציא את עצמו מהכלל בגין סיבה מוצדקת מבחינתו וברור לחלוטין שבאופן טבעי הוא מתבייש בכך, אך אף אחד מחבריו אינו מודע לסיבה האמיתית.

מחוסר ברירה הוא מספר להם סיפורים ואף משקר, אף על פי שבדרך כלל הוא אינו נוהג לשקר.

השלכות של המצב החברתי 

עקב המצב החברתי כל ילד במצב זה מבין שהוא חריג. מצד אחד הוא אינו מצליח לפתור את בעיית ההרטבה הלילית ומצד שני עקב ההתנהגות של חבריו הוא נכנס במקרים רבים לדיכאון, מסתגר בחדרו ובמקרים קיצוניים גם מפסיק לבקר בבית הספר. 

כדי לצאת ממצב חריג זה מומלץ להגיע לטיפול בקליניקת bedwetting של ד"ר קובי שגיא הפועלת בכמה שיטות מתקדמות, כדי להפסיק את ההרטבה הלילית בכל גיל.

קיימת סבירות גבוהה שאחת מהשיטות תתאים לילד והוא יוכל לחזור לפעילות חברתית מלאה.