מהם וילונות האפלה?

כולנו רוצים לפעמים חושך בחדר. ולפעמים זה קורה דווקא בשעות היום. השמש זורחת במרומי השמים והאור מציף את החדר כולו. כיצד מחשיכים את החדר? איך מונעים מאור השמש לחדור פנימה? ההצעה הראשונה והמוכרת היא להגיף את התריסים. אבל לא תמיד זו האופציה המתאימה והמוצלחת. כי תריס מוגף עלול ליצור הרגשה לא נעימה, גם המראה של התריס לא מיד נעים לעין. ואם בכלל אין תריס בחלון המסוים? מה עושים?

וילון האפלה זו התשובה

תחום הוילונות הוא תחום שמציע שפע של אפשרויות, קראו בהרחבה. אמנם רבים מפרשים את המוצר הזה כבעל ערך עיצובי בלבד. אבל זה לגמרי לא נכון. אמנם וילון תורם המון למראה החדר. אבל יש לו תועלות עצומות נוספות. כדי ליהנות מהתועלת הרצויה עלינו לבחור וילון מתאים במאפייניו, כך הוא יוכל לשרת אותנו היטב ולמלא את התפקיד הרצוי לנו. אז אם החלטנו לחפש פתרון להחשכת החדר, ואנחנו הולכים על כיוון של וילון, כדאי שנכיר את המושג וילונות האפלה.

על הוילונות ועל שלל האפשרויות

וילונות האפלה אלו וילונות מיוחדים שמיוצרים מחומר גלם אטום לאור. אטימות זו נועדה לחסום את האור שחודר פנימה מבחוץ. כאשר מסיטים את הוילון האור אינו פורץ פנימה, והחדר חשוך. יש להבחין בכך שיש רמת שונות של האפלה. וזאת בהתאם לרמת האטימות של הוילון הנבחר. וילון אטום יותר יאפשר לנו להחשיך את החדר בצורה מושלמת. ואילו וילון האפלה שהוא לא אטום לגמרי, אמנם יחשיך את החדר, אבל בכל זאת נרגיש כי אור יום שורר בחוץ.

שילוב מטרות בבחירת וילונות

כאשר נבחר את הוילון שלנו כדאי לחשוב על השימושים הנוספים שלו, כי יש ואפשר לבחור וילון באתר מצעים מהחלומות, שיכול לענות על מספר מטרות. וילון עשוי להשלים את העיצוב, לאפשר לנו לשמור על פרטיות מלאה ולמנוע היזק ראיה. לאפשר לנו למנוע אור וגם שמש בתוך החדר פנימה. וילון האפלה מוצלח יוכל לשמש אותנו היטב ולענות על הצורך על הצד הטוב ביותר. כי כאשר נצליח לבחור וילון האפלה מעוצב וטוב – הוא ישלים את חווית השימוש בחדר.