מהי משכנתא במימון ישיר?

אם אתם רוצים לקבל משכנתא, אולם אין לכם את ההון הדרוש כדי להגיע לקבלת המשכנתא, יש פתרון אחר.

כידוע, דמי המשכנתא שהבנקים בישראל נותנים הינם עד 75% מסכום הנכס. הוי אומר, שאם הדירה שאתם רוצים לקנות עולה 2 מיליון שקלים הבנק יהיה מוכן לתת לכם מיליון וחצי ואתם צריכים להביא 500 אלף שקל נוספים.

כמובן שבלי קשר לסכום שהבנק נותן לכם הנכס משועבד לו, אבל זה כבר עניין אחר. זו, אגב הסיבה שבישראל אנשים מתקשים מאוד לקנות דירות. המחירים גבוהים מאוד וההון העצמי הדרוש כדי לקנות דירה הוא גדול מאוד.

אז איך ניתן לצמצם את הבעיה הזו ועדיין לקבל משכנתא לכל מטרה? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

משכנתא במימון ישיר

תחשבו על זה כך. אם היה לכם גורם אחר שמוכן להלוות לכם את הסכום הדרוש כדי להשלים לסכום שאתם צריכים להביא כדי לקבל את המשכנתא מהבנק, סביר להניח שזה היה סוגר לכם את הפינה.

אז זהו, זה ממש כך. משכנתא במימון ישיר זו למעשה דרך לקבל את המשכנתא על ידי השלמה של הלוואה חוץ בנקאית שתאפשר לכם להציג את ההון העצמי שלכם לבנק וכך, לקבל את המשכנתא על שאר הסכום.

יש לשים לב לנקודה חשובה. החזרי המשכנתא, כאשר אתם מעוניינים לקנות דירה יקרה, הם גבוהים. הוסיפו לזה את סכום ההלוואה החוץ בנקאית שאתם מקבלים ואתם מוצאים את עצמכם בבור כלכלי שלא יודעים איך לצאת ממנו.

לכן, אנחנו ממליצים תמיד לקחת רווח ניכר מהסכום שבו תוכלו לעמוד בצורה חודשית. הרבה פעמים כאשר אתם באים לחשב את הסכום הזה, אתם יוצאים מנקודת הנחה שמפספסת הרבה הוצאות שיש לכם ולכן החישוב הוא לא ריאלי מספיק.