אילו תוספי מזון לספורטאים רצוי לשלב בשוטף?

ספורטאים על פי רוב מודעים היטב לחשיבות של תזונה נכונה. אבל לא תמיד מקפידים באמת על כל הרכיבים התזונתיים הנחוצים לנו בשוטף. נסביר אחת ולתמיד אילו תוספי מזון לספורטאים רצוי לשלב בשוטף, לאימונים אפקטיביים יותר ולחיים בריאים ונמרצים יותר.

שייק חלבון על בסיס אבקה

בתזונה היום יומית שלכם, אתם בוודאי צורכים חלבון והרבה. אבל אפילו אם הארוחות שלכם עתירות חלבון, כדאי לשלב בשוטף שייק חלבון. יש מותגים רבים של תוספי מזון לספורטאים שבעצם מסתכמים באבקת חלבון.

את האבקה הזאת תוכלו לערבב עם מים מינרליים, עם מיץ טבעי, עם חלב. מדובר בחלבון לספיגה מהירה שנחוץ מיד אחרי אימון, כאשר אין אפשרות לאכול ארוחה מלאה עם מספיק חלבונים. למה? מפני שהאבקות והשייקים הללו מאיטים את פירוק השרירים ומזרזים את בניית השרירים. הם עוזרים להתאוששות מאימון ובונים את הגוף.

ג'ל אנרגיה לאימונים ממושכים

אם השגרה שלכם כוללת אימונים ממושכים, אבקת חלבון איננה מספיקה. תוספי מזון לספורטאים נדרשים לאלה שעורכים אימונים ממושכים, כלומר כאלה שחוצים את ה-40 דקות, שעה ויותר מזה. אז אתם עשויים להרגיש צניחה ברמות האנרגיה. במקרים כאלה נסו להיעזר בג'ל אנרגיה. ספורטאי על מכירים אותו מקרוב והוא משמש לרוב באימוני רכיבה, ריצות ארוכות וכדומה.

תוסף איזוטוני

אם בשוטף אתם מבצעים תחרויות או אימונים ממושכים, גם תוסף איזוטוני יכולה לעזור. זהו תוסף שכולל פחמימות, סוכרים ואלקטרוליטים, בשילוב המושלם. מונע התדלדלות המאגרים בגוף ומסייע למניעת התייבשות ותשישות.

שילוב חלבון וסיבים

תוספי מזון לספורטאים, בצורה של חטיפי חלבון עתירי סיבים כדאי לשלב בשוטף כאשר המטרה היא עיצוב הגוף וחיטוב. מובן, שניתן לבחור את החטיפים בטעמים האהובים עליכם באתר אולאין, כי בעצם למה לא ליהנות מזה.