מה עושים עם יריעות ביטומניות?

אחד החומרים השימושיים ביותר לאיטום גגות הן יריעות ביטומניות. האיטום יתבצע עם יריעות תקניות בעובי של 5 מ"מ. במאמר הבא תוכלו לקרוא את כל מה שאתם צריכים לדעת על איטום גגות באמצעות יריעות ביטומניות.

כמו כן, כאשר אתם רוצים לבצע תיקון ושיפוץ לאיטום גג שהתבצע באמצעות יריעות ביטומניות, תוכלו לעשות זאת באמצעות טלאים של יריעות המיועדות לאיטום גגות או עם חומרים נוספים המיועדים לכך.

איטום גגות עם יריעות ביטומניות מתבצע בשלושה שלבים. הכנת וניקוי השטח, איטום הגג, הלבנת הגג לבידוד. קראו בהרחבה באתר אדיב חברת איטום!

הכנת וניקוי השטח

בכדי להתחיל בתהליך האיטום, יש לנקות את הגג כולו באופן יסודי. כמו בכל עבודות איטום, מומלץ לשטוף את הגג ולהשאירו לייבוש 24 שעות. שימו לב לפינות ולנקודות הנסתרות בגג. כמו כן, יש להסיר את כל האנטנות, דודי המים, צנרות וכדומה. הסירו חלקי איטום ישנים וחלקי טיח או בטון רופפים.

במידה ותידרשו לכך, חשוב לבצע תיקונים של סדקים וחריצים באמצעות בטון. לאחר מכן נוכל להתחיל בתהליך איטום ביריעות ביטומניות!

איטום הגג

לפני שנפרוס יריעות ביטומניות, נמרח פריימר ביטומני על כל הגג, 250 גרם לכל מטר רבוע. לאחר מכן יש להמתין לייבוש מלא של החומר על פי הוראות היצרן. לאחר מכן יש להלחים יריעות חיזוק על כך החיבורים שקיימים על הגג בין הרצפה לקירות – ברוחב של 15 ס"מ.

מומלץ להשתמש ביריעות מיוחדות שלא קיים בהן ציפוי אגרגט, על מנת שנוכל להלחים את השכבה הנוספת על היריעות. הלחמת יריעות ביוטומניות תתבצע מחלקו הנמוך של הגג לחלקו הגבוה, בכדי לאפשר זרימת מים חלקה.

לאחר האיטום כולו, כדאי להלבין את כל הגג באמצעות סיד ודבק, על מנת להגן על האיטום מקרני השמש.