מתי כדאי לעשות הסכם ממון?

בעבר כאשר היו מדברים על הסכם ממון, לכאורה היה מדובר על נושא שהיה מעורר חוסר נוחות בקרב זוגות. לא מעט זוגות לא הרשו לעצמם לחתום על הסכם ממון שכן, הם לא יכלו לתאר לעצמם סיטואציה שבה הם לא מסתדרים או נפרדים. יחד עם זאת, חשוב מאוד לדעת שבשל העלייה בשיעור הגירושים, אין ספק כי הסכם ממון הוא דבר חשוב ביותר.

למי כדאי לעשות הסכם ממון

כל זוג שעתיד להתחתן או לחיות ביחד, בהחלט יכול לבחור כיום לערוך הסכם ממון ואף רצוי שיעשה כך. יחד עם זאת, גם אם כבר התחתנתם או עברתם לחיות במשק בית משותף ועדיין לא עשיתם הסכם ממון, זה לא מאוחר כמובן. גם אם קשה לכם מאוד לחשוב על סיטואציה שבה אתם נפרדים וצריכים ליישב בינכם סוגיות כלכליות, עדיף שתחתמו על ההסכם המדובר שכן, במקרה של גירושין או פרידה ההסכם הזה מסדיר את כל הסוגיות הכלכליות במקרה של פרידה. ראו לדוגמה הסכם ממון על דירה!

כידוע, במקרה של פרידה של זוג שניהל משק בית משותף או היה נשוי, יש צורך לחלק את הרכוש והממון המשותפים ולא פעם בשל אי הסדר קודם לגביהם, ניתן להגיע למאבקים משפטיים קשים ומכוערים. לכן, אין ספק שחשוב לערוך הסכם ממון מקיף וכולל שיהיה לו תוקף משפטי חוקי, כך שבמקרה של פרידה הכל יהיה מסודר וחתום מראש והפרידה תתנהל בצורה יותר קלה ומכבדת.

כיצד עורכים הסכם ממון?

הסכם ממון יש לערוך מול עו"ד מקצועי ומנוסה בתחום אשר ידע כיצד לסייע לכם לערוך את ההסכם בצורה מקיפה ואיכותית ובד בבד, לקבל את התוקף המשפטי הרלוונטי. כמובן שחשוב לבחור עורך דין שאתם יכולים לסמוך עליו ולתת בו אמון, כמו למשל עו"ד אורי גנור!