מי צריך עורך דין למרב"ד?

אם שללו לכם את רישיון הנהיגה בשל בעיות בריאותיות, אתם כנראה צריכים לפתוח בתהליך מול המרב"ד. כיום, להיות ללא רישיון נהיגה מדובר על נכות אמיתית. בלי רכב אתם לא יכולים לזוז לשום מקום, כולל אפילו לעבודה בכל בוקר. אמנם נכון, יש תחבורה ציבורית, אולם עדיין קשה מאוד להסתדר בלי רכב.

אז אם שללו לכם את הרישיון על רקע בעיות בריאותית, צריך לוודא שאכן יש לזה הצדקה. הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים אחראית על הסדר בכבישים. היא אחראית על כך שהנהגים בכביש יהיו בריאים וכשירים להיות נהגים כדי שאלו לא יסכנו את הנהגים האחרים בכביש, זו הסיבה שלקחו לכם את הרישיון.

האם זה מוצדק? לא תמיד. האם יש מה לעשות? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

עורך דין מרב"ד

כפי שפתחנו, העובדה ששללו לכם את הרישיון על רקע בעיות בריאותיות היא מובנת, אולם לא תמיד היא מוצדקת. הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים לא לוקחת סיכון ולכן, כל מי שלא עומד בקטגוריות של נהג בריא, רישיונו יישלל והוא לא יוכל לנסוע.

כמובן שלנסוע בלי רישיון במדינה קטנה כמו שלנו, היא מסוכנת מאוד. אם תתפוס אתכם משטרה, אתם עלולים להישלח לכלא, לכן, הסיכון לא כדאי.

אז מה כן אפשר לעשות? הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים סומכת על ההמלצות שהיא מקבלת מהרופאים שלה שכמובן התקנים שלהם מחמירים מאוד, אולם אתם, בעזרת עורך דין למרב"ד וקצת עבודה יכולים לשנות את התמונה.

עליכם להביא המלצות מרופאים אחרים, לערב בזה את עורך הדין ולכתוב ערעור על החלטת המרב"ד בקשר לשלילת הרישיון שלכם. במקרים מסוימים זה לא יעזור והערעור שלכם ידחה, אולם במקרים אחרים זה לגמרי יכול לעבוד והשלילה תוסר. קראו בהרחבה על ועדת ערר המכון הרפואי!