למה כלב הוא חברו הטוב ביותר לאדם?

הכלב הוא בעל החיים הראשון אשר הפך במרוצת השנים לבעל חיים בעייתי. במהלך השנים הארוכות בהם הזאבים הפכו לבעלי חיים ביתיים, תכונותיהם עברו לא מעט שינויים אשר הביאו לידי התאמת התכונות לתכונותיהם של בני האדם. על כן נוצר מעין קשר מיוחד בין כלבים לבני אדם אשר עד היום ששים לגדל כלבים בביתם.

השינוי במרוצת השנים

חשוב לדעת כי במרוצת השנים של הכלבים במחיצתם של בני האדם הם פיתחו יכולות מרשימות במיוחד ובעיקר ייחודיות שאין לאף בעל חיים אחר. כלים יודעים להגיע למסרים מבני האדם ובעזרתם להתנהל. כלומר במידה ובעליו של כלב מסוים יביט על האוכל המחכה לכלבו, ייתכן כי הכלב ידע לזהות את המבט ולגשת לקערת האוכל שלו.

קראו כתבה מעניינת בלינק https://www.kingcharles.co.il/חדשות/91-קבליר-קינג-צ-ארלס-vs-פפיון

החברים הטובים ביותר של האדם

בשונה מכל שאר בעלי החיים האחרים, הכלבים הפכו לחברים הטובים ביותר של האדם וכיום הם משמשים במגוון תפקידים חשובים כמו: כלבי חילוץ והצלה, כלבים צבאיים, כלבים משטרתיים, כלבי שמירה ואף כלבי נחייה אשר מסייעים לאנשים עיוורים להתנהל בצורה הקלה ביותר בכל מקום. לכן הקשר בין בעל חיים זה לבין בעליו הפך ידידותי במיוחד עם השנים.

מגוון יכולות מרהיבות

כיום ישנם לא מעט תחרויות כלבים אשר מסוגלים להציג יכולות מרשימות במיוחד לקריאות ההוראה של בעליהם. ישנם לא מעט כלבים שידעו לבצע פעולות חיבור וחיסור בחשבון, אחרים ידעו לקפוץ ולהתגלגל בדיוק בהישמע קול בעליהם וישנם אף כאלה שידעו לתת לכם יד ברגע שתבקשו אותה, קראו מידע נוסף.

כמעט ולא תמצאו כלב משוטט ברחוב ללא בית חם

ללא כל צל של ספק הקשר בין הכלבים לבעליהם הופך חברי במלוא מובן המילה. על כן קיימים כיום לא מעט אירגונים אשר כל מטרתם היא לסייע לשמירה על רווחתם ובריאותם של הכלבים. בשונה מחתולים או כל בעל חיים אחר אותו תוכלו למצוא משוטט ברחובות ללא בעלים, כלבים אשר ימצאו משוטטים ברחובות מיד יועברו לאירגון אשר ידע להעניק להם את כל מה שיצטרכו. קשר חברי זה בין הכלבים לבני האדם החל לפני מאות שנים וניתן לראותו ממשיך בהדיקותו עד היום.