המדריך למעשן בשר המתחיל

בשר מעושן מהווה את אחד הדברים הטעימים ביותר כיום וזאת בתנאי שהוא נעשה באופן הנכון. מי שרוצה להתחיל לעשן בשר, חייב ללמוד כיצד עושים זאת בצורה נכונה. רק חשוב לזכור שאם תתחילו לעשן בשר כבר לא תרצו לחזור לשיטות הכנה אחרות.

מדובר על שיטת הכנה אופטימלית לבשר שמפיקה ממנו את המרב ומוציאה ממנו את הטעמים הטובים ביותר.

עישון בשר- במה מדובר?

בשנים האחרונות עישון בשר הפך להיות דבר פופולארי מאוד. לא מעט ישראלים גילו את הטעם המיוחד של הבשר המעושן והחלו לעשן בשר באופן עצמאי. מדובר על שיטת עישון בשרים אשר מעשנת את הבשר במשך כמה שעות באיטיות ובחום נמוך מאוד, כאשר למטה יש שבבי עץ או גוש עץ אמיתי שניתן להשיג בכל חנות גריל מקצועית ואיכותית, כדוגמת TOOLMAN!

עישון הבשר החל כדרך לשמן בשר עוד טרם המציאו את המקרר. כבר בתקופת האבן עישנו את הבשרים על מנת שחיי המדף שלהם יהיו ארוכים יותר ושבני האדם יוכלו להיות ניזונים ממנו בעונת החורף שבה לא היה אפשרי ללקט אוכל בשל מזג האוויר.

כיצד מעשנים בשר?

אם אתם מתחילים בתחום עישון בשר, הנה כמה דברים שחשוב שתעשו: ראשית כל, היערכו מראש כמו שצריך. חשוב שתבחרו מראש מעשנות בשר איכותית שתתאים לצרכים שלכם. בדקו היטב את כל המעשנות והתייעצו עם אנשי מקצוע שמבינים בתחום טרם תרכשו את המעשנת הרלוונטית לכם.

שנית, עישון בשר חייב להתבצע במקום פתוח בלבד ועל כן, אין לעשן בשר בתוך הבית. אפשר לעשן כמעט הכול, החל מבשרים כגון: אנטרקוט, אווז, עוף, דגים, נקניקיות ואפילו גבינות.

את המעשנת מדליקים הרבה לפני שמכניסים את הבשר וזאת בכדי שהיא תתקנה טרם מכניסים אליה את הבשר ובכדי שהיא תגיע לטמפרטורה המתאימה עבור עישון הבשר.

לאחר שהמעשנת מוכנה מכניסים את הבשר לתא שמיועד שלו. שם הוא יעבור תהליך איטי של צלייה. חשוב לקחת בחשבון כי מדובר על תהליך שלוקח זמן ועל כן, ספונטניות היא דבר פחות מתאים לעישון בשר.

איכות הבשר היא דבר חשוב מאוד. יש להשאיר את הבשר במעשנת כמה זמן שהוא זקוק ולא למהר להוציא אותו.